Home › Hvar jest taki piękny

Hvar jest taki piękny

Niedaleko Splitu znajduje się Hvar – to wyspa i równolegle miasto o jednakiej nazwie, które jest także zalecane tym, którzy chcą zapoznać się bliżej z pięknem Chorwacji. Tym, którzy wybierają Split jako podstawowe miejsce odpoczynku, rekomendujemy skorzystanie z rejsów, które są tanie i mogą pokazać wszystkie przepiękne zabytki sąsiednich wysp. Da się owszem także wyczarterować jacht, jeżeli ma się patent i nieco więcej pieniędzy. Hvar to miasto, które pozdrowiło nas cudną pogodą, gdyż wybraliśmy się w ową stronę raczej wcześnie rano, tak aby spędzić jak najwięcej czasu na oglądaniu jego zabytków i wypoczynku.

Dodatkowo przeznaczyliśmy czas na okrążenie i sprawdzenie całej wyspy, dlatego że znajduje się na niej także parę innych wartych adnotacji zakamarków, na przykład Jelsa oraz Stari Grad. Na miejscu spacerowaliśmy po malowniczych uliczkach Hvaru, wchodziliśmy do różnych lokali, żeby posmakować lokalnych rarytasów, co więcej zaszliśmy na targ.

Centrum miasta Hvar jest wyjątkowo piękne, ta śródziemnomorska sztuka budowania, unikalna aura rzeczywiście przypadły nam do gustu, a koniec eskapady przybliżał się już wówczas wielkimi krokami.